Skip to main content

Merhaba,
Şu anki kullandığım telefonun işletim sistemi android. Genel amaçlı istediğin çoğu uygulamanın olduğu güzel bir sistem fakat belli bir süreden sonra hepimizin bildiği gibi biraz yavaşlıyor ve format atmak gerekiyor. Yeni bir başlangıcı hangi fotoğraf uygulamaları yüklemelisiniz?


Telefonunuz da en çok işinize yarayacak ve en az yer kaplayacak uygulamalar fotoğrafçılık uygulamaları nelerdir? Onlardan bahsedeceğim bu yazım da. Bu uygulamaların hepsi benim kişisel düşünceme göredir.

Camera MX:

 

cameramxŞu ana kadar en çok beğendiğim uygulamalardan birisi. Uygulamanın içinde 10’un üzerinde efekt var ve bunların üçü ücretli. Live olarak kamera açıkken efektlerin eklendikten sonraki halini görebilirsiniz. Daha başka olarak fotoğraflarınıza texture ve çerçeve ekleyebilirsiniz.

Daha önce çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı temel işlevde düzenleme yapmanıza da olanak sağlıyor. Bunlar fotoğrafınızın parlaklığını, kontrastını, netlik ve daha bir sürü temel işlevi çok rahatlıkla yapmanıza imkan sağlıyor. Fotoğrafınızı kayıt ederken önceden belirlenmiş olan boyutlar da kayıt etmesi de +1 avantaj sayılabilir.

 

Uygulamanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir:

 

android-için-fotografçilik-uygulamalar-mx camera

 

Fotor:

fotor

 

Uzun zamanlar fotoğraf düzenlemek için uygulama ararken bulmuş olduğum bir uygulama. Genellikle fotoğrafçı arkadaşlarımdan çoğu bilmiyor. Piyasada da çok bilinen bir uygulama değil. Fakat işlevlerine bakınca cidden çok başarılı bir uygulama.

En çok beğendiğim özelliklerinden birisi uyguladığınız efektlerin saydamlık ayarını yapabilmeniz.

Daha sonra temel işlevdeki fotoğraf düzenleme işlevlerini rahatlıkla yapmanıza olanak sağlıyor. Uygulamanın açılış ekranı sağda gördüğünüz gibidir. Birden fazla başlangıç fotoğrafı var. Siz her uygulamayı açıp kapattığınız da arka plan fotoğrafı değişiyor.
Hepsi bi’ arada deyimini gerçek hayata geçiren bir uygulama. Genel manada hızlı bir uygulama.

Uygulamanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir:
android-için-fotografçilik-uygulamalar-fotorı

 

Awesome Miniature:

 

Awesome MiniatureÇok basit ve hızlı bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Bu uygulama ücretli bir uygulama. Free sürümü de var fakat free sürümün de fotoğraflarınızı en yüksek 480P de düzenlemenize izin veriyor. Size önerim ücretli uygulamasını almanız. Sonradan pişman olmayacağınız bir uygulama. Diğer bütün uygulamalar gibi temel seviyede ve fotoğraf düzenleme işlevlerini yapmanızı büyük bir başarı ile sağlıyor

 

 

Uygulamanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir:

android-için-fotografçilik-uygulamalar-awesomejpg

Image Shrink Lite:

Image Shrink LiteBütün telefonlar da olması gereken bir uygulama. Uygulamanın tek yaptığı iş fotoğraflarınızın boyutunu ayarlamanızı sağlaması. Mobilede mail atarken veya bir arkadaşınıza fotoğraf yollarken direkt orjinal boyutta yolluyor bu da bazen sorun çıkartabiliyor. Eğer düzenli mail kullanıyorsanız telefonunuzda kesinlikle olması gereken bir uygulama. Öncelikle programdan  daha sonra fotoğraflarınızın boyutunu ne seçiyorsunuz ve bundan sonra artık seçtiğiniz boyutta küçültüyor fotoğraflarınızı.

Uygulamanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir:

android-için-fotografçilik-uygulamalar--imagesize

 

Snapseed:

 

SnapseedSon olarak şu ana kadar neredeyse bütün fotoğrafçı arkadaşlarımın kullandığı ve beğendiği bir uygulama. Bu uygulamayı açıklamaya pek fazla gerek duymuyorum. İhtiyacınızı rahatlıkla karşılayacak bir uygulama.

android-için-fotografçilik-uygulamalar-snapseed

 

 

Sadece fotoğrafçılık uygulamalarını indirince iş tamam mı? Elbette hayır. Cep telefonunuzun kamerası ile çekebileceğiniz fotoğraflar çok sınırlı. Bunu tersine çevirebilirsiniz. Cep telefonunuzu mükemmel bir fotoğraf makinasına dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? Buyrun Cep telefonu için yaptığım lensleri inceleyin.